Dersimspor, haftanın maçında lider Kosova’yı 2-1 yenerek layık olduğu liderliğe oturdu
Bezirksliga Süd grubunda son haftaların flaş ekibi Dersimspor, lider Kosova’yı saha etrafını tıklım tıklım dolduran seyirclerin önünde konuk etti.
Björn Föörster-Hasan Bıyıklı-Christian Schnabel hakem üçlüsünün yönettiği maçın ilk yarısında Dersimspor’un kalecisi Hajrudin, rakibin kazandığı penaltı vuruşunu iki kez kurtararak ilk yarının golsüz bitmesini sağladı
2 kırmızı ve 3 puan
İkinci yarı atak olan temsilcimiz, rakibin hatasını affetmeyerek Ulaş Doğan ile 60’da 1-0 öne geçti. Rakibin nemli ataklarında Dersimspor kalecisi Hajrudin başarılı olurken, Dersimspor 79’da hakemin penaltısına ikinci kez takıldı. Bu kez penaltı vuruşu gol oldu ve skor da 1-1’e geldi.
Temsilcimiz aradığı golü 90’da Babacar’ın uzun köşeye yolladığı meşin yuvarlak ile buldu: 2-1. Sahada çılgınca sevinen temsilcimizde önceden sarısı olan ve 63’de oyundan çıkm Abdulgni, sevincini sahada paylaşınca 90+“de sarı-kırmızı gördü.
7 dakika uzayan ve sertleşen oyunun son bölümlerinde kaptan Kadir, 90+6’da önceden sarısı olduğu için sarı-kırmızı ile oyundan atılan ikinci futbolcu oldu. Galibiyeti sahayı dolduran taraftarları ile kutlayan Dersimspor, ayrı bir sevinci lig lideri olarak yaşadı
![](https://futbolexpress.de/wp-content/uploads/2024/04/fubolexpress_2022_7885.jpg)
Kulübün eski başkanı Dr Cengiz Sevinç ve günün başarılı ismi kaleci Hajrudin Hajrovic