Liderin kaybetmesiyle zirveye yaklaşan Dersimspor, Ohe’yi 90+1’de yıktı: 2-1
![Dersimspor başkanı Dr. Cengiz Sevinç](http://futbolexpress.de/wp-content/uploads/2016/04/040420160546-300x199.jpg)
Landesliga Hansa grubundaki Oberliga umudumuz Dersimspor, sahası Baererstrase’de ligin zorlu ekibi Voran Ohe ile karşılaştı. Karşılıklı ataklarla geçen ilk yarı 0-0 sona erdi.
![Karşılaşmayı HH Milletvekili Kazım Abacı da izledi](http://futbolexpress.de/wp-content/uploads/2016/04/040420160547-300x199.jpg)
İkinci yarının 64. dakikasinda rakibin Türk futbolcusu Agit Aydın’ın golüyle Dersim soğuk duşa girdi: 0-1. Çabuk toplanan temsilcimiz, Rustam ile 67’de skoru 1-1 yaptı. Karşılaşmanın böyle biteceği sanılırken 90+1’de Dersimspor’da bayram havası esti. Chtistian Steven Fuchs Dersimspor’a üç puanı getiren golü attı ve karşılaşma 2-1 temsilcimizin galibiyeti sona erdi. Lider Poppenbüttel’in evinde kaybetmesiyle Dersimspor 2. sırada fark ise 3 puan