Hamburg’lu Türklerin sevgili Türkan ablası, (Türkan Demir) Altona’nın Diebsteich semtindeki mezarlıkta yakınlarının ve tanıdıklarının katıldığı cenaze töreniyle, son yolculuğuna uğurlandı.
Haber ve Fotoğraflar: Ali Akdemir
SEVENLERİ SON YOLCULUĞUNDA YANLIZ BIRAKMADILAR!
!974 yılında Mersin’den Almanya’ya çalışmak üzere ailesiyle birlikte gelen Türkan Demir, çevresinde güler yüzlülüğü ve yardımsever kişiliğiyle tanınıyordu. 74 yaşındaki Demir, şeker, yüksek tansiyon hastasıydı. Ayrıca geçirdiği beyin kanamasından dolayı bir süre tedavi görmüştü. Tarihler 16.Mayıs perşembe gününü gösterdiğinde, uzun süredir severek yaşadığı Altona semtindeki evlerinde, hayat arkadaşı eşi Hamza Demir’in kollarında, 19:45 sularında hayata veda ederek son nefesini verir.
Ölümüyle kendisini tanıyanları ve aile yakınlarını üzüntüye boğan Türkan Demir’in vasiyeti üzerine naaşı, uzun süredir severek yaşadığı liman kenti Hamburg’un Altona semtinde bulunan Diebsteich mezarlığınde düzenlenen cenaze töreniyle defnedildi.
AİLESİ TAZİYELERİ MEZARLIKTA KABUL ETTİ
Hamburg’luların sevgili Türkan Ablasını son yolculuğunda eşi, oğlu, kızı, torunları, mahalle komşuları ve tanıyanları yanlız birakmayarak son görevlerini yerine getirerek helallik verdiler. Mezarlıkta düzenlenen cenaze töreninde sonra eşi Hamza Demir, kızı Nuray, oğlu Ahmet İlker ve torunları gelen taziyeleri birlikte kabul ettiler.
Ölümüyle sevdiklerini hüzne boğan, kalbi güzel olan insana, “Güle Güle” Türkan Demir, Mekânın Cennet Olsun diyoruz…
SENİ UNUTMAYACAĞIZ!!! KALBİMİZDESİN!
TÜRKAN DEMIR 02.02.1950-16.05.2024
„Her şey uzaktadır,
Uzaktadır her şey; gökyüzü, deniz,
Her an peşimizden koşan gölgemiz,
Özlenen limanlar, yanan yıldızlar.
Uzaktadır her şey; anneler, kızlar…
Uzaktadır her şey, hep… Yalnız ölüm,
Her yerde, her an yakınımızda olan, Ölüm.“