Bezirsliga Süd’de oynanan derbide Dersimspor, Ulaş Doğan ile perdeyi açtı. Maçta iyi oyun sergileyen Harburg Türkspor, 90 dakikayı 9 kişi tamamladı
![](https://futbolexpress.de/wp-content/uploads/2023/08/fubolexpress_2022_5012.jpg)
Bezirksliga Süd grubunun yeni sezondaki ilk derbisinde Dersimspor, evinde genç futbolculardan kurulu Harburg Türkspor’u ağırladı. Maça etkili başlayan ev sahibi Dersimspor, 14. dakikada sahanın en iyilerinden olan Ulaş ile 1-0 öne geçti ve bu yarıyı da Dersim önde tamamladı.
İkinci yarıda etkili oyun sergileyen Harburg Türkspor, etkili olduğu oyunun 65. dakikasında Zakaria’nın sarı-kırmızı kartı ile sahada on kişi kaldı. 79’da yardımcı hakemin orta hakemi uyarmasıyla Dersimspor penaltı kazandı.
Kadir’in penaltı vuruşu Berat’ın ellerinin arasında geçerek ağalarla buluştu: 2-0. Oyundan kopmayan ve gol arayan Türkspor’da bu sefer Tunahan, 87’de sarı-kırmızı ile takımını sahada on kişi bıraktı. 7 dakika uzayan maçta başka gol olmayınca derbinin galibi 2-0’lık skorla Dersimspor oldu