Futbol: Spor Toto 1. Lig’de görünüm

– Ligde 33. hafta üç maçla tamamlandı
– Süper Lig’e yükselmeyi garantileyen Yılport Samsunspor, liderliğini sürdürdü

İSTANBUL (AA) – Spor Toto 1. Lig’in 33. haftası, yapılan üç maçla sona erdi.

Günün müsabakalarında; Beyçimento Bandırmaspor, evinde Sakaryaspor’u 3-2, Çaykur Rizespor ise deplasmanda Dyorex Boluspor’u 2-0 yenerken, Gençlerbirliği ile Altay 0-0 berabere kaldı.

Ligde 33. hafta müsabakalarının ardından, Süper Lig’e yükselmeyi daha önce garantileyen Yılport Samsunspor, bay geçtiği haftada 66 puanla liderliğini sürdürdü.

Çaykur Rizespor ise 60 puanla ikinci sırada yer aldı.

– Sonuçlar

Tuzlaspor-Bodrumspor: 0-1

Altaş Denizlispor-Ankara Keçiörengücü: 0-4

Erzurumspor FK-Manisa FK: 1-3

Göztepe-Eyüpspor: 1-0

Beyçimento Bandırmaspor-Sakaryaspor: 3-2

Gençlerbirliği-Altay: 0-0

Dyorex Boluspor-Çaykur Rizespor: 0-2

– Puan durumu

Ligin 33. haftası sonunda oluşan puan durumu şöyle:

OGBMAYAv.Puan
1.YILPORT SAMSUNSPOR31199358233566
2.ÇAYKUR RİZESPOR311612350242660
3.PENDİKSPOR FUTBOL31169652282457
4.EYÜPSPOR32176937261157
5.SAKARYASPOR321811353421155
6.GÖZTEPE311651036251153
7.BODRUMSPOR31157950311952
8.ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ31148951381350
9.BEYÇİMENTO BANDIRMASPOR3114894647-150
10.MANİSA FUTBOL KULÜBÜ3113994438648
11.DYOREX BOLUSPOR31138104041-147
12.TUZLASPOR31104173543-834
13.ALTAY3298153846-832
14.ALTINORDU3195173650-1432
15.ERZURUMSPOR FK3189143644-830
16.GENÇLERBİRLİĞİ3177173747-1028
17.ADANASPOR3267193264-3225
18.ALTAŞ DENİZLİSPOR3155212861-3317
19.YENİ MALATYASPOR3247212269-4716

Not: Altay, Erzurumspor FK, Altaş Denizlispor ve Yeni Malatyaspor’un 3’er puanı silinmiştir.

– 34. hafta programı

Ligde 22 Nisan Cumartesi günü Eyüpspor-Pendikspor maçlıyla başlayacak 34. haftanın programı ise şöyle:

22 Nisan Cumartesi:

19.00 Eyüpspor-Pendikspor (Eyüp)

23 Nisan Pazar:

13.30 Çaykur Rizespor-Gençlerbirliği (Çaykur Didi)

13.30 Bodrumspor-Altaş Denizlispor (Bodrum İlçe)

13.30 Yılport Samsunspor-Ankara Keçiörengücü (Samsun Yeni 19 Mayıs)

24 Nisan Pazartesi:

16.00 Manisa FK-Altınordu (Mümin Özkasap)

16.00 Beyçimento Bandırmaspor-Erzurumspor (Bandırma 17 Eylül)

20.00 Sakaryaspor-Dyorex Boluspor (Yeni Sakarya Atatürk)