Dünyayı etkisi altına alan Kovid 19 pandemi sürecinin başlamasından sonra, 2020 yılınının Nisan ayında Samsunlu Murat Güner tarafından Hamburg’un Stellingen semtinde açılan Ay&Nur adlı Bäckerei dükkanı 1.yılını doldurdu
Haber: Ali Akdemir
. Yaşanan tüm zorluklara rağmen, 1 yılını dolduran fırının sahibi, 3 çoçuk babası Güner, dükkanın ismini verirken eşi Aynur’un isminden esinlendiğini belirtiyor. Almanya’ya geldiği 1995 yılından itibaren tam 26 yıldır fırın sektöründe hizmet verdiğini belirten Güner, kendisini Almanya’ya davet eden ve buraya yerleşmesinde yardımcı olan halasının eşi, Sezai Şenol’a da teşekkür etmeyi ihmal etmiyor.
MESLEKTE 25 YILINI DOLDURDU
Almanya’nın Hamburg kentine ayak basmaz, Samsun/Bafra doğumlu Güner, 10 yıl Schanzen Bäckerei’da çalıştıktan sonra, azimli çalışmasının ürünü olarak Nur Hier adli Bäckerei öirketinin dikkatini çeker. Bu işyeri zincirinin yönetiminden gelen teklif üzerine Nur Hier Bäckerei’a ait önce Steilshoop semtinde ilk işyerini çalıştırmaya başlayan Güner, ardından Elbe Einkaufzentrum’da ve en son olarakta, Hamburg’un ST Georg semtinde bulunan Lange Reihe’de sokağında bulunan fırını başarıyla çalıştırır.
Pandemi sürecinin başlamasının ardından yaşanan zorluklardan dolayı Güner Nur Hier ile anlaşmazlığa düşerek lange Reihe deki dükkanı devreder. Ardından, 1 yıl önce de, Stellingen semtinde Wördemanns Weg 4, 22527 adresi üzerinde bulunan Ay&Nur isimli bäckerei dükkanını açar.
Her gün Pazartesinden, Cumartesine kadar saat 06:00-18:00, Pazar günü ise, 07:00-14:00 arası açık olan bu güzel mekanda, şu an sadece dışarıya satış servisi yapılabiliyor. 040-18011899 numaralı telefon’dan Murat Güner’e ulaşarak siparişlerinizi verebilirsiniz.
Pandemi sürecinin yumaşamasının ardından şartlar elverdiğinde bu mekanda ağız tadınıza layık zengin Kahvaltı yapabileceksiniz. AY&NUR fırınında Dat Backhus’a ait ürünleri ve AS Saft şirketinin taze portakal sıkma makinasından portakal suyu içeceğini ve Hermess paket servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
DAHA NİCE YILLARA
Güleryüzlü hizmeti, iş disiplini ve dürüst çalışma anlayışı ile kısa zamanda tekrar yıldızının parlayıp, zirveye tekrar çıkacağına inandığımız Murat Güner‘e ve ekibine bizde yeni mekanlarında başarılarla dolu nice nice yıllar dileriz.